V ponedeljek, 20. novembra 2023, so se dijakinje naše srednje šole udeležile področnega tekmovanja v košarki, ki je potekalo v Novem mestu. Prvo tekmo so nekoliko zadržano odigrale proti Gimnaziji Novo mesto in jim morale priznati premoč. V drugi tekmi proti Srednji zdravstveni in kemijski šoli Novo mesto pa so se dijakinje sprostile in z borbeno ter taktično igro zmagale. Tako so dekleta osvojila drugo mesto ter se uvrstile v četrtfinale državnega tekmovanja.

Za šolsko ekipo so igrale: Nika Knez, Neža Podržaj, Neža Rački, Živa Šmajgert, Glorija Zaletelj ter Meta Zupančič, ki je bila z 29 točkami najboljša strelka tekmovanja.

Ekipo je vodil profesor Tomaž Eržen.

Čestitke vsem dijakinjam za dobro odigrani tekmi, borbenost in odlično energijo ter mentorju za odlično vodenje.