Od 15. do 19. 4. 2024 je potekala vsakoletna izmenjava z Realschule Hirschaid, ki jo izvajamo v sodelovanju z osnovnima šolama Stična in Zagradec. Dijaki in učenci so bivali pri nemških družinah. Čez dan je potekal bogat program. Najprej so imeli dijaki in učenci spoznavne delavnice, po katerih nas je v Rathaus, mestni hiši, sprejel namestnik župana Občine Hirschaid, ki je že 25 let pobratena z Občino Ivančna Gorica. Zatem smo se odpeljali do Teufelshöhle, zanimive kraške jame, se spustili po Rodelbahn (letnem sankališču) ter se najedli Schnitzel mit Pommes (zrezkov s pomfrijem). Naslednji dan smo si skozi kulinarični sprehod ogledali mesto Nürnberg. Okusili smo najboljše nürnberške Brezel (preste), Lebkuchen (medenjake) in Bratwürstchen (pečenice). Ogledali smo si tudi predstavo v tamkajšnjem planetariju. Dan pred odhodom so se dijaki in učenci odpravili na Schnitzeljagd (lov na znamenitosti) v čudovitem zgodovinskem mestu Bamberg. Cilj izmenjave je bil dosežen – dijaki so vadili nemščino in se imeli super!

Nataša Skočir, koordinatorica izmenjave za SŠJJ