V četrtek, 11. aprila 2024, so nas v sklopu medšolske izmenjave obiskali učenci z Gimnazije Bežigrad. Dan smo začeli s predstavitvijo šole, in sicer v obliki kviza. Ogledali smo si tudi predstavitveni videoposnetek in se potem razdelili v skupine ter jim razkazali notranjost šole. Ogledali smo si knjižnico, učno podjetje, telovadnico in hodnike. Odpravili smo se tudi na sprehod do manjšega živalskega vrta, ki se nahaja v bližini novega športnega igrišča.

Po malici smo peš odšli do samostana v Stični, kjer so nastali Stiški rokopisi. Tam nas je pričakal pater Nikolaj, ki nam je razkazal samostan in povedal nekaj zanimivih podatkov. Ko smo se vrnili v šolo, so profesorji za nas pripravili matematično-literarno delavnico, kjer je morala vsaka skupina napisati pesem ali zgodbo, ki je vključevala matematično vsebino. Dan smo zaključili z razglasitvijo zmagovalca in se poslovili.

Lucija Štangar, Julija Špendal in  Zala Dular, 1. c