V ponedeljek, 11. 3. 2024, smo izvedli prvi del medgimnazijske izmenjave z Gimnazijo Bežigrad. Dijaki 1. c-oddelka, razredničarka Nataša Skočir in profesorica Dragica Eržen smo se z vlakom odpravili v Ljubljano in potem peš do Gimnazije Bežigrad, kjer so nas prijazno sprejeli dijaki 1. f-oddelka, skupaj z razrednikom.

Sledila je predstavitev njihovega oddelka ter kratka predstavitev šole, nato pa smo imeli okusno malico. Sledil je voden ogled šole in lov na zaklad. Ko pa smo uspešno dokončali nalogo, smo imeli kosilo.

Z dijaki Gimnazije Bežigrad smo se odpravili na ogled znamenitosti v Ljubljani (Zmajski most, ljubljanska tržnica, Tromostovje, Robbov vodnjak …). S končanim ogledom mesta se je prvi del naše izmenjave zaključil. Sledil je le še povratek domov.

Drugi del izmenjave bo potekal na Srednji šoli Josipa Jurčiča, in sicer 11. aprila 2024. Se že veselimo …

Julija Ule, 1. c