V petek, 22. 12. 2023, je potekala praznična proslava, s katero smo obeležili dan samostojnosti in enotnosti ter prihajajoče božično-novoletne praznike.

Šolski mešani pevski zbor je slovesno zapel slovensko himno in nadaljeval s pesmijo Božično drevo. V nadaljevanju je dijakinja 3. a-oddelka, Tonja Smole, pripovedovala o zgodovini Slovenije, slovenskega naroda in naši osamosvojitvi, nato pa je dijakinja iz 3. b-oddelka, Lara Zabukovec, na citre zaigrala pesem Bela snežinka.

Ob koncu je ravnatelj Milan Jevnikar, še zadnjič v tej vlogi, v svojem nagovoru voščil lepe praznike in vsem zaželel srečno novo leto. Zatem pa so pevci zapeli pesem, ki so mu jo posvetili v zahvalo za dolgoletno vodenje šolskega pevskega zbora.

Tanaya Kamnikar, 1. a