V petek, 10. maja, je v plesnem centru Boleru  potekalo državno prvenstvo ŠPF za srednje šole, ki so se ga udeležili tudi trije plesni pari naše šole. Pod vodstvom mentorice Marije Majzelj Oven so tekmovali:  Lovro Virant in Meta Dremelj, Bert Cilenšek in Zala Žerovnik ter Matic Šteh in Kristina Pevec.

V standardnih in latinskoameriških plesih sta zmagala Matic Šteh in Kristina Pevec; Bert in Zala sta dosegla drugo, Lovro in Meta pa tretje mesto. Matic in Kristina sta si priplesala poleg zlatega priznanja, medalj in pokalov tudi laskavi naslov NAJ SREDNJEŠOLSKI PLESNI PAR SLOVENIJE V LATINSKOAMERIŠKIH IN STANDARDNIH PLESIH.

Sicer pa je izmed osmih srednjih šol največ priznanj dosegla Srednja šola za dizajn in trženje iz Maribora, v posameznih plesih je zmagala Lana Ðuričić (ŠC Slovenj Gradec), predstavile so se tudi 4 produkcije, kjer so se zmage veselile plesalke ŠC Slovenj Gradec.

Vse rezultate si lahko pogledate na tej povezavi.

Čestitke vsem plesalcem, tekmovalcem in njihovim mentorjem!

Dragica Šteh