V torek, 25. aprila 2023 bo na naši šoli potekala krvodajalska akcija od 7. do 13. ure. To humano akcijo zelo pozdravljam in priporočam delavcem šole in tudi vsem dijakom, ki ste starejši od 18 let, da darujete svojo kri.

Prosim, da se zaradi zaščite krvodajalcev in zaposlenih ter preprečevanja možnih prenosov bolezni za darovanje krvi predhodno telefonsko naročite na Rdeči križ. Prijavite se lahko nekaj dni prej, vsak delovni dan na eno od naslednjih telefonskih številk: 051/389-270, 051/671-147, 030/716-796.

Če se boste udeležili krvodajalske akcije vam pripada malica, zato od predstavnikov RK zahtevajte rdeči kartonček. Malico, ki jo imate prijavljeno na šoli za ta dan odjavite, lahko pa tudi ne in jo prevzamete kot vsak dan, če želite dvakrat malicati.

Dijaki, ki boste iz zdravstvenih razlogov zavrnjeni, morate nazaj k pouku. Tisti, ki boste kri darovali, ste sicer opravičeni od pouka, a vam vseeno toplo priporočam, da ostanete v šoli.

Vsi, ki boste darovali kri, morate razrednikom za opravičilo oddati potrdilo, ki ga izda RK.

Milan Jevnikar, ravnatelj