Med 3. in 7. oktobrom je potekala izmenjava z dijaki iz Hirschaida. Nemške prijatelje smo gostili učenci OŠ Stična in OŠ Zagradec ter SŠ Josipa Jurčiča. Prvi dan smo jih počakali pred osnovno šolo Stična, kjer smo jih lepo sprejeli, se malo podružili in nato skupaj odšli domov. V torek je sledila celodnevna ekskurzija. Odpravili smo na Primorsko. Najprej pa smo se ustavili v Lipici, kjer smo si ogledali lipicance in kobilarno, nato pa smo obiskali Piran ter Portorož. V sredo so bili Nemci skupaj z nami prisotni pri pouku, nato pa smo odšli v Ljubljano in obiskali hišo Evropske unije, kjer so za nas pripravili različne delavnice. Sledil je sproščen ogled Ljubljane in njenih znamenitosti. Predzadnji dan smo vsi skupaj sprva preživeli na naši šoli, kjer smo oblikovali nekaj plakatov in kratkih filmov. Nato pa smo se odpravili na prijeten sprejem k županu in na ogled vseh šol, ki sodelujejo pri izmenjavi. Ustavili pa smo se tudi v Hiši kranjske čebele v Višnji Gori. Popoldne smo bili prosti, kar smo izkoristili za različne aktivnosti in potepanja po Sloveniji. V petek smo se ponovno skupaj zbrali v osnovni šoli Stična, kjer smo se z lepimi željami in mislimi poslovili do naslednjega snidenja.

Vsak dan smo se zelo zabavali, navezali pa smo tudi tesnejše stike z nemškimi prijatelji.

Teja in Rebeka Zaletelj

[ngg src=”galleries” ids=”201″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]