V torek, 13. 9. 2022, smo razredniki 1. letnikov (gimnazije in srednje ekonomske šole) organizirali spoznavno popoldne za prvošolce. Zbrali smo se na zunanjem igrišču in dijake razdelili v mešane skupine. V vsaki skupini so bili dijaki iz vseh petih oddelkov. Imeli so pol ure časa, da so pripravili predstavitveni nastop, ki so ga nato predstavili v šolski avli. Bili so zelo izvirni.

Po končanih nastopih je sledila »piknik« malica – čevapčiči – in zatem medrazredno tekmovanje v športnih igrah.

Namen spoznavnega popoldneva je bil ustvariti vzdušje za medsebojno spoznavanje v mirnem okolju narave. Organizirali smo različne socialne in športne igre, s pomočjo katerih dijaki začutijo pripadnost skupini, ustvarjajo in krepijo medsebojna prijateljstva, razvijajo dobro samopodobo in veščine nastopanja ter se učijo komunikacije.

Verjamemo, da so zgoraj naštete veščine predpogoj za dobro počutje na šoli ter za nadaljnje uspešno delo na učnem področju.

Koordinatorici: Mojca Saje Kušar in Dragica Eržen