V prijetnem ponedeljkovem junijskem večeru smo bili na Srednji šoli Josipa Jurčiča Ivančna Gorica deležni čudovitega glasbenega dogodka, koncerta šolskega Mladinskega mešanega pevskega zbora, v katerem sta se prepletrala vokalna in instrumentalna glasba mladih pevcev in glasbenikov, dijakov naše gimnazije in ekonomske šole, pod vodstvom zborovodje Aneja Černeta.

Priredbe slovenskih ljudskih pesmi so se prepletale z nekaj tujimi skladbami in izvirnimi slovenskimi iz železnega repertoarja slovenskih pevskih zborov. In vmes so se izkazali mladi instrumentalisti in sopranistka.

Res poln večer, lepo glasbeno doživetje in obet za to, da se nam v prihodnosti ni bati, da bi glasbena kultura na naši šoli zamrla.

Hvala mladim glasbenikom, vznesenim pervcem in navdušenemu zborovodji profesorju Aneju Černetu!

Hvala navdušeni publiki, ki nas je počastila s svojo prisotnostjo. Dogodek je bil lepo doživetje za profesorje in starše pevcev in kar je najbolj navdušujoče, v publiki je bilo tudi veliko dijakov, ki cenijo delo svojih sošolcev, pevcev.

Na svidenje prihodnje leto!