Spoštovani,

na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) izvajamo kampanjo proti stigmatizaciji duševnega zdravja “Nisi okej? Povej naprej”.

Cilj kampanje je poleg znižanja stopnje stigmatizacije težav v duševnem zdravju tudi seznanjanje mladih z viri pomoči in spodbujanje k uporabi le te.

Ker med mladimi opažamo izrazito povečanje stisk, vas naprošamo, da plakate s tematiko kampanje, ki se nahajajo v prilogi tega sporočila, natisnete in izobesite na vidno mesto na vaši šoli.

V prilogi sporočila prilagamo tudi letak, ki lahko služi kot izhodišče pogovorov, na primer ob svetovanju ali v sklopu razrednih ur.

V okviru kampanje mlade nagovarjamo preko Instagram profila kampanje @nisiokejpovejnaprej (https://www.instagram.com/nisiokejpovejnaprej/) in spletne strani www.nisiokejpovejnaprej.si. Naprošamo vas, da možnosti sledenja navedenima viroma razširite tudi med vaše dijake in vas v kolikor ima tudi vaša šola Instagram profil vabimo k deljenju naših vsebin.

Upamo, da bodo vsebine koristne tako dijakom, kot tudi vam.

Hvala za pomoč in podporo.

Lep pozdrav,

doc. dr. Branko Gabrovec

Urad direktorja

Vodja koordinacije območnih enot