Rokometna ekipa Srednje šole Josipa Jurčiča je v ponedeljek, 15. novembra, tekmovala na področnem prvenstvu v rokometu.

ČLANI EKIPE: Valter Zaletel, David Perko, Tilen Glavan, Blaž Ceglar, Nejc Ropič, Nal Roš Omahen, David Skubic, Janoš Butara, Nejc Batis, Dominik Pekeč, Maks Kolarič, Aleksander Kuzmanovič, Matevž Kek; vodja ekipe Franci Pajk in pomočnik Matic Košir.

V izjemno močni konkurenci ekip, ki so imele v svojih vrstah kar nekaj članov kadetskih in mladinskih reprezentantov, so se naši fantje odlično odrezali in osvojili prvo mesto. Rokometna zasedba Srednje šole Josipa Jurčiča je v prvem delu področnega tekmovanja premagala sovrstnike iz Kočevja in novomeške strojne šole (ŠCNM). V polfinalu so naši fantje uspešno ugnali ekipo Gimnazije Brežice, na finalnem obračunu pa so se pogumno zoperstavili novomeški elektro šoli ter osvojili prvo mesto.

ODIGRANE TEKME: Srednja šola Josipa Jurčiča – Gimnazija Kočevje (13:11) (ŠCNM) Srednja strojna šola – Srednja šola Josipa Jurčiča (11:13) Srednja šola Josipa Jurčiča – Gimnazija Brežice (13:12) Srednja šola Josipa Jurčiča – (ŠCNM) Srednja elektro šola (16:11). Več v Biltenu prvenstva.

V četrtfinalu državnega tekmovanja se bodo »Jurčiči« pomerili z ekipami ljubljanskih srednjih šol. Morda je dozorel čas, da po dobrih desetih letih, ko smo bili trikrat državni prvaki (2006, 2008 in 2010) in 2009 podprvaki, spet posežemo po najvišjih mestih …

Ekipi trenerju in spremljevalcu iskrene čestitke!

Naj vas nič ne ustavi na poti do zvezd!

Nejc Ropič in Milan Jevnikar

Foto galerija: https://sport.znm.si/home/document/docid/18267?back=/