Mentorica: Majda Simonič

V literarni delavnici se srečujemo tisti, ki pišemo pesmi, kratke zgodbe, celo dramske prizore. Največkrat dijaki svoje pesmi pošljejo mentorici, da jih nato prebiramo na srečanjih, pošiljamo na natečaje ali pa beremo na kakšni prireditvi.

Od srede januarja pa do srede marca se bomo ob četrtkih ukvarjali s kratko zgodbo za natečaj Bodi pisatelj/pisateljica. Letošnja tema je Kako mi je norost razložila svet.

Udeležili se bomo še dveh natečajev, ki nista pesniška. Prvi je namenjen refleksiji gledališke uprizoritve ali dramskega besedila, drugi pa utopičnemu ali celo distopičnemu umetniškemu izdelku v poljubnem žanru, slogu in tehniki.

Tudi letos ne bomo izpustili pesniškega natečaja za naj pesem na Župančičevi frulici. Z brušenjem pesmi za ta natečaj bomo izbrali drugo polovico marca in april. Če bosta volja in navdih na naši strani, pošljemo še pesem na ustvarjalno-dobrodelni natečaj Rišem/pišem za prijatelja na temo Šola v rimah.

Dragi dijaki, vabim vas, da se pridružite srečanjem ob četrtkih šesto šolsko uro.